خرید نانو ذرات اکسید آهن

نانو ذرات اکسید آهن در انواع مگنتیت Fe3O4 و هماتیت Fe2O3 برای کاربردهای صنعتی و آزمایشگاهی خرید و فروش می شود. قیمت این نانو ذرات همانند سایر اکسیدهای فلزی نسبت به آهن کامل ارزان تر است.

نانو ذرات اکسید آهن از ترکیب شیمیایی دو عنصر آهن و اکسیژن تشکیل شده است و می توان در طبیعت با شکلهای مختلفی یافت و دارای قطری بین ۱ تا ۱۰۰ نانو متر است. در مواقع واکنش نانو ذرات اکسید آهن با اکسیژن می توان دید که رایج ترین آنها در فناوری با فرمول مولکولی Nano Fe2o3 به نام نانو ذرات اکسید آهن هماتیت و نیز با فرمول مولکولی Nano Fe3o4 به نام نانو ذرات اکسید آهن مگنتیت نامگذاری شده است که در میان تمام ماده های معدنی مغناطیسی در طبیعت مگنتیت مشهورترین نوع محسوب میگردد.

اگر بخواهیم نانو ذرات اکسید آهن را از لحاظ فاز مورد بررسی قرار دهیم می توانیم در ۳ دسته تقسیم بندی نماییم که شامل: آلفا، بتا و گاما می باشد که در این دسته بندی هماتیت در فاز آلفا و مگنتیت نیز در فاز گاما تولید می شود. تولید نانو اکسید آهن تا به امروز با روش های مختلفی صورت میگیرد که می توان به بعضی از آنها شامل: تجزیه حرارتی، آسیاب مکانیکی، کند و سوز لیزری، روش همرسوبی اشاره نمود. از خصوصیات این محصول می توان نسبت سطح به حجم بالا را نام برد که این موضوع سبب شده تا این نانو ذرات به راحتی در محلول پخش شود و همچنین خواص مغناطیسی مناسب و حتی پارامغناطیسی فوق العاده ایی نیز دارد.

کاربرد نانو ذرات اکسید آهن

۱) در تثبیت سلولهای میکروبی

۲) جز بهترین نانو ذرات مغناطیسی می باشد.

۳) می توان به کاربردهای فراوان آن در داروسانی هدفمند و تاثیرگذار در محل عفونت و مواد رادیواکتیو اشاره نمود.

۴) جهت حذف یکسری فلزات سنگین از جمله کروم و سرب از محیط های آب بکار می رود.

خرید نانو ذرات اکسید آهن

موارد مصرف نانو ذرات اکسید آهن

۱) سنسورهای گازی

۲) کاربردهای زیست محیطی

۳) پیگمنت ها

۴) موارد پزشکی مانند (ساخت داروها، تصویربرداری پزشکی، داروهای بیماری لاعلاج مانند سرطان)

۵) واکنشگر یا کاتالیست

۶) کنترل جریان مایکرویو

۷) بازیافت زباله های خطرناک

۸) لوازم خانگی برقی چون (جارو برقی، ماشین ظرفشویی، یخچال)

جهت اطلاع از آخرین قیمت انواع نانو ذرات می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. خرید و فروش نانو ذرات اکسید آهن از طریق این سایت انجام میگردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *