نانو ذرات لوله کربنی مولکول های استوانه ای هستند که از ورق های نورد شده از اتم های کربن تک لایه تشکیل شده اند. آنها می توانند تک دیواره ای با قطر کمتر از 1 نانومتر (نانومتر) یا چند دیواره، متشکل از چندین نانو لوله به هم پیوسته متمرکز، با قطر بیش از 100 نانومتر باشد. طول آنها می تواند به چندین میکرومتر یا حتی میلی متر برسد.

نانو ذرات لوله های کربنی با قیمت خرید ارزان

بروز ترین سایت اعلام قیمت نانو ذرات لوله کربنی

بروز ترین سایت اعلام قیمت نانو ذرات لوله کربنیپس از سالها تحقیق و توسعه، محصولات تجاری فعال شده توسط نانو ذرات قرار است تأثیر بسزایی در بخشهای مختلف اقتصاد جهانی ایجاد کنند، از الکترونیک و مراقبت های بهداشتی گرفته تا انرژی. 

بر اساس مطالعه ای که در آوریل 2016 منتشر شد، نانو ذرات به دلیل اندازه، سطح، شکل و رفتارهای بیولوژیکی خود به عنوان وسیله ای مناسب برای ژن درمانی می باشند. نانو ذرات ذرات میکروسکوپی با قطر بین 1 تا 100 نانومتر هستند. این ذرات دارای خواص فیزیکی مانند رسانایی بالا، یکنواختی و خاصیت نوری ویژه ای هستند که آنها را برای استفاده در زیست شناسی و علم مواد ایده آل می کند. 

نانو ذرات به دلیل طیف گسترده ای از کاربردهای بالقوه در زمینه های نوری، زیست پزشکی و الکترونیکی به منطقه ای از تحقیقات علمی شدید تبدیل شده اند. 

خرید نانو ذرات لوله کربنی با ضمانت کیفیت

محققان در حال استفاده از فناوری نانو برای تولید انرژی کارآمدتر و مقرون به صرفه تر هستند. هنگامی که نور خورشید روی نانو ذرات متمرکز است، بخار با راندمان انرژی بالایی ایجاد می کند. 

به طور مشابه، لامپهای با راندمان بالا با یک ماتریس پلیمر نانو با سبک خاصی تولید می شوند. این لامپ های نوآورانه ضد انعطاف پذیر بوده و راندمان لامپ های فلورسانس را دو برابر می کند. 

TSU نام مرکز فناوری نانو را به مرکز کاربرد نانو مواد تغییر می دهد مطالعه جدید به طراحی مواد فوق آبگریز و دستگاههای ریز میکرو فلوئید رمان کمک می کند تا حوزه های نانو بتوانند در سیستم های ارتباطی، تشخیص بیماری استفاده شوند

همچنین تلاش می شود با استفاده از آرایه ای از ساختارهای نانو به اندازه حفره های پلاسمونی، LED های با راندمان بالا تولید شود. به طور مشابه، تیغه های آسیاب بادی با استفاده از نانو لوله های کربنی حاوی اپوکسی تولید می شوند. این اپوکسی های پر از نانو لوله به ایجاد تیغه های در عین حال سبک وزن قوی تر کمک می کند، که باعث افزایش میزان برق تولید شده توسط آسیاب های بادی منفرد می شود.

از ورق های نانو لوله نیز برای ایجاد ترموسیل ها استفاده شده است، هنگامی که طرف های سلول در دماهای مختلف قرار دارند، برق تولید می کنند. به عنوان مثال، این ورق های نانو لوله را می توان در اطراف لوله اگزوز خودرو محصور کرد تا از گرما که در غیر این صورت هدر می رود، برق تولید کند. 

فناوری نانو در بسیاری از برنامه های مختلف الکترونیکی، ارتباطی و محاسباتی بکار گرفته شده است و سیستم های قابل حمل کوچکتر، سریعتر و قابل حمل تری را ارائه می دهد که می تواند مقادیر زیادی از داده ها را ذخیره کند. 

برخی نمونه های دیگر از نانو الکترونیک شامل ریخته گری تلفن همراه، تراشه های حافظه فلش برای پوشش iPod nano  ضد باکتری و ضد میکروب در سخت افزار رایانه ای مانند صفحه کلید و ماوس است. فناوری نانو در کارتهای هوشمند الکترونیک چاپی برای شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) و بسته بندی هوشمند و همچنین در نمایشگرهای منعطف برای خوانندگان کتاب الکترونیکی و بازی های ویدیویی شبیه به زندگی استفاده می شود. حتی در ترانزیستورهای نانو مقیاس استفاده می شود که از قدرت بیشتر، سریعتر و بسیار با انرژی برخوردار هستند. در آینده ممکن است کل حافظه رایانه فقط در یک تراشه کوچک ذخیره شود. 

صادرات نانو ذرات لوله کربنی به قیمت کارخانه

صادرات نانو ذرات لوله کربنی به قیمت کارخانهنانو ذرات طلای ساخته شده در شیلی را برای صنعت الکترونیک صادر می کند آنها خاصیت رسانایی سنسور‌ها را برای سبک تر و انعطاف پذیری دستگاه ها افزایش می دهند. با توجه به این پیشرفت ها، پیش بینی می شود اینترنت اشیا با سرعت بی سابقه ای رشد کند. در ابتدای سال، شرکت فناوری شیلی ، نانوت، به منظور تقویت خواص جوهرهای رسانا برای صنعت الکترونیک، تولید نانو ذرات طلا را به نمایندگی از مشتری اروپایی آغاز کرد. 

آنها دارای خاصیت رسانایی مشابه مس یا نقره هستند. آنها فرمولاسیون هایی هستند که نانو ذرات طلا را با نانو پلیمرها یا پلیمرهای با کیفیت پایین تر ترکیب می کنند، که به طرز زیادی با طلا غنی شده اند توضیح می دهد. 

 مرحله بعدی تولید نانو ساختارها در مقیاس صنعتی در شیلی برای صادرات در سال 2020 است. هر مشتری فرمول خاص خود را دارد ، بنابراین صادرات به سفارش انجام می شود. سال اول ما قصد داریم 150 كیلو نانو ذرات لوله کربنی باکیفیت صادر می شود و هنگامی که این فناوری در بازار تثبیت شود، بیش از 500 كیلو در سال، فقط برای جوهرهای رسانا تقویت شده ، بیش از 500 كیلو در سال خواهد بود. 

این جوهر های تقویت شده با نانو ذرات طلا برای حسگرهای الکترونیکی، هم برای دستگاه‌ها تلفن های همراه ، رایانه ها، رایانه های لوحی و هم برای بخش خودرو، جایی که تقاضا در حال افزایش است اعمال می شود. 

هم اکنون تمام این صنایع در زمینه تولید جوهرهای رسانا کار می کنند، که از مزیت های زیادی نسبت به کارتهای سنسور برخوردار هستند زیرا اجازه می دهند مواد این دستگاه‌ها انعطاف پذیر و سبک باشند. به دلیل این پیشرفت‌ها، اینترنت اشیاء (IoT) با سرعتی بی سابقه رشد می کند. امروز 90٪ از درآمد نانو از نانو ذرات مس حاصل می شود، اما تا سال 2020 آنها انتظار دارند که واحد تجاری جدید 5٪ را نمایندگی می کند، و با توجه به پیش بینی های صنعت بین‌المللی، این نسبت قابل برگشت است. در سال جاری یک میلیون دلار آمریکا در پروژه‌هایی از جمله نانو ذرات مس، طلا و لیتیوم سرمایه گذاری شده است. درآمد در تحقیقات و توسعه سرمایه گذاری مجدد شده است و امروز تمرکز روی جوهرهای انرژی و رسانا است که راه را برای باتری های آینده هموار خواهد کرد. 

کشور های تولید کننده نانو ذرات در جهان

بسیاری از تولید کنندگان برای تولید محصولاتی با قابلیت های بهتر و یا کاهش هزینه های تولید ، از بسیاری از تولید کنندگان استفاده می کنند. محققان دانشگاه پوردو روشی را به نام تأثیرگذاری شوک لیزری نشان داده اند که اشکال فلزی نانو را تولید می کند که به طور بالقوه می تواند با استفاده از یک سیستم نیمکت بالا، به آنها ویژگیهای نوری و مکانیکی جذاب دهد. این یک سیستم مقرون به صرفه است که می تواند شکل ها را در مقیاس بزرگ تولید کند. مهمترین مزیت این روش شکل گیری ناشی از شوک این است که باعث ایجاد ساختارهای با استحکام بالا و ویژگی ها و گوشه های عمودی کاملاً تعریف شده می شود.

در یک مطالعه دیگر، محققان دانشگاه شمال غربی یک ابزار تولید نانو با هزینه کم و با وضوح بالا تهیه کردند که از آرایه های سنگ چاپی پرتو برای تولید ساختارهای نانو استفاده می کند. این ابزار به کاربران این امکان را می دهد تا به سرعت پردازش بسترهای پوشیده شده با مواد حساس به نور را بپوشانند و ساختارهایی ایجاد کنند که میکرو، کلان و نانو مقیاس را پوشش دهد ، همه در یک آزمایش واحد.

ساخت مواد و نوآوری مواد در هسته علم و مهندسی نانو مقیاس قرار دارند. فناوری نانو ذرات لوله کربنی جدید اصلاح ساختارهای اصلی مواد را در مقیاس نانو برای به دست آوردن خواص مورد نظر امکان پذیر می کند. از طریق فناوری نانو، مواد می توانند سبک تر، قوی تر، با دوام تر، شبیه به غربال، واکنشی تر شوند و به عنوان رسانای الکتریکی بهتر رفتار کنند.

بیش از 800 محصول تجاری به فرآیندهای و مقادیر نانو مقیاس بستگی دارد تا آنها را قوی، سبک، مقاوم و طولانی مدت کند. اینها شامل مواد افزودنی در مواد کامپوزیت پلیمری برای راکتهای تنیس، خفاش های بیس بال، ضربه گیرهای اتومبیل، کلاه ایمنی موتور سیکلت، صندوق ابزار و چمدان است. به طور مشابه، استفاده از مواد افزودنی نانو برای درمان های سطحی پارچه ها باعث می شود تا در برابر لکه گیری، چروک شدن و رشد باکتری ها مقاوم باشند. پروتئین ها بخش مهمی از ساختار ، زبان و ماشین آلات سلول هستند، بنابراین بینش بهتر در مورد عملکرد آنها ضروری است که به بهبود بهزیستی انسان ها ادامه دهد. مشخصات نانو ذرات خوب بطور گسترده در ایمونو هیستوشیمی مورد استفاده قرار می گیرند تا تعامل بین پروتئین ها را تشخیص دهند. این روش از قابلیت های مقایسه ای نسبتاً محدود برخوردار است.

در مقابل ، طیف سنجی پراکندگی رامان با افزایش سطح، مناسب بودن آن را برای شناسایی و شناسایی مولکولهای یک رنگ نشان داده است. محققان با ادغام هر دوی این تکنیک ها در یک پروب نانوذره واحد، محققان می توانند قابلیت های چند برابر کننده پروتئینی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.

بهترین برند نانو ذرات لوله کربنی در ایران

بهترین برند نانو ذرات لوله کربنی در ایرانبهترین برند نسل جدید نانو ذرات به روش های زیر ایجاد می شود که بسیار با کیفیت می باشد.

سه روش اصلی در حال حاضر برای تولید CNT ها وجود دارد: تخلیه قوس، لیزر فرسایش گرافیت و رسوب بخار شیمیایی (CVD).

در دو فرآیند اول ، گرافیت به صورت الکتریکی یا با استفاده از لیزر احتراق می شود و CNT های موجود در فاز گازی از هم جدا می شوند. هر سه روش نیاز به استفاده از فلزات (مانند آهن، کبالت، نیکل) به عنوان کاتالیزور دارد.

فرآیند CVD

فرایند CVD در حال حاضر بیشترین وعده را دارد، زیرا امکان تولید مقادیر بیشتر CNT ها را در شرایط آسان تر و با هزینه کمتری فراهم می کند. در فرآیند CVD، تولید کنندگان می توانند یک کاتالیزور فلزی (مانند آهن) را با گازهای واکنش حاوی کربن (مانند هیدروژن یا مونوکسید کربن) ترکیب کنند تا نانو لوله های کربنی را روی کاتالیزور داخل یک کوره با دمای بالا تشکیل دهند. نمای شماتیک از رشد CNT روی ذرات کاتالیزور در طی CVD. ابتدا ذرات كاتالیزور ثانویه كوچك از اندازه قطر CNT ایجاد می شوند كه روی آن نانولوله ها شروع به رشد می كنند. ذره کاتالیزور یا در بالا یا در انتهای نانو لوله نوظهور است. اگر ذرات کاتالیزور از طریق توسعه یک پاکت کربن غیرفعال شود ، رشد متوقف می شود.

روند CVD می تواند کاملاً کاتالیزوری یا پلاسما پشتیبانی شود. دومی به دمای کمی پایین تر (200-500 درجه سانتیگراد) نسبت به فرآیند کاتالیزوری (تا 750 درجه سانتیگراد) نیاز دارد و هدف آن تولید رشد CNT “مانند چمن” است.

تصفیه

حتی اگر تکنیک های مصنوعی برای به دست آوردن نانو لوله های کربنی با خلوص بالا بهبود یافته است ، تشکیل محصولات جانبی حاوی ناخالصی ها مانند نانو ذرات محصور شده فلزی، ذرات فلزی در نوک یک نانو لوله کربن و کربن آمورف پدیده ای غیرقابل اجتناب است، زیرا نانو ذرات فلزی برای رشد نانو لوله ضروری هستند.

این نانو ذرات خارجی و همچنین نقایص ساختاری که در طول سنتز رخ داده است، دلالت ناخوشایندی دارد که باعث تغییر در خصوصیات فیزیکی و شیمیایی نانو لوله های کربنی تولید شده می شود.

به همین دلیل است که نانو لوله‌های کربنی با کمک روشهای مختلفی مانند تصفیه اسید یا سونوگرافی در پایان فرآیند تولید ، باید تصفیه شوند.

بازار فروش انواع نانو ذرات درجه یک صادراتی

در سالهای اخیر، نانوذرات به عنوان بازیگران اصلی در پزشکی مدرن ظاهر شده اند. این آزمایش ها برای استفاده در برنامه های مختلف بالینی، از ناقلین انتقال مواد مخدر و ژن به تومورها ، گرفته تا مواد حاجب در تصویربرداری، مورد آزمایش قرار می گیرند. از نانو ذرات میسل پلیمری برای انتقال دارو به تومورها استفاده می شود و نانو ذرات کربنی به نام نانو دیموند ها برای استفاده در سایر کاربردهای پزشکی مورد آزمایش قرار می گیرند. به عنوان مثال، مولکول های پروتئین می توانند به نانو دیموندها متصل شوند تا رشد استخوان در اطراف ایمپلنت های مفاصل یا دندانه ها افزایش یابد.
داروهای شیمی درمانی متصل به نانو دیموندها برای معالجه تومور مغز مورد آزمایش قرار می گیرند و برخی از محققان به دنبال استفاده از همین موارد برای ابتلا به سرطان خون هستند.
برای ایجاد اکسیژن اتمی که از نظر سمیت سمی است، از رنگ مخصوصی در درمان سرطان فتو دینامیک استفاده می شود. بیشتر این رنگ در مقایسه با بافت سالم توسط سلولهای سرطانی جذب می شود. بنابراین ، فقط سلولهای سرطانی از بین می روند که متعاقباً در معرض اشعه لیزر قرار می گیرند. اشکال عمده این روش درمانی این است که مولکولهای رنگی باقیمانده به چشم و پوست سرایت می کنند و باعث می شوند بیمار نسبت به نور روز بسیار حساس باشد.
برای جلوگیری از این عارضه جانبی، نسخه آبگریز مولکول رنگ در یک نانو ذرات متخلخل محصور می شود. این رنگ در درون نانو ذرات Ormosil به دام می افتد و به قسمت های دیگر بدن مهاجرت نمی کند و توانایی تولید اکسیژن همچنان باقی می ماند. نانو ذرات اکسید آهن روکش شده با پلیمر برای از بین بردن خوشه های باکتری‌ها استفاده می شود و می تواند درمان مؤثر تر از عفونت های مزمن باکتریایی را تسهیل کند. در یک مطالعه دیگر، از نانو ذرات اکسید سریم به عنوان یک آنتی اکسیدان برای از بین بردن رادیکال های بدون اکسیژن موجود در جریان خون بیمار به دنبال یک آسیب آسیب زای استفاده شده است.
این نانو ذرات رادیکال های عاری از اکسیژن را جذب می کنند و سپس اکسیژن را در حالت خطرناک تری تخلیه می کنند. این نانو ذرات را آزاد می کند تا رادیکال های آزاد اضافی را جذب کند. نانو ذرات همچنین ممکن است در آینده در بایگانی نانو ذرات لوله کربنی مورد استفاده قرار گیرند زیرا تغییر سطح نانو ذرات پر از پروتئین بر توانایی نانو ذرات در تحریک پاسخ های ایمنی تأثیر می گذارد.

جایگاه نانو ذرات لوله کربنی درجه یک ایرانی در بازار خارجی

جایگاه نانو ذرات لوله کربنی درجه یک ایرانی در بازار خارجینمایندگی نانو ذرات لوله کربنی نانو ذرات را در بسیاری از برنامه‌ها برای بهبود محیط مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال ، نانو ذرات اکسید تنگستن مس فتو کاتالیستی برای تجزیه روغن به ترکیبات تجزیه پذیر تجزیه و تحلیل می شوند. نانو ذرات در یک شبکه قرار می گیرند تا سطح بالایی از واکنش ایجاد شود. آنها می توانند در اثر نور خورشید فعال شوند و در آب کار کنند، و آنها را برای تمیز کردن لکه های روغن مفید می کنند. مثال دیگر، نانو ذرات طلا است که در یک اکسید منگنز متخلخل تعبیه شده است، که به عنوان یک کاتالیزور دمای اتاق برای تجزیه آلاینده های هوای آلی بی ثباتی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مشابه، آلودگی تترا کلرید کربن در آبهای زیرزمینی و آرسنیک موجود در چاه های آب را می توان با استفاده از نانو ذرات آهن از بین برد. نانو بوتها از نظر فنی هنوز وجود ندارند، اما در صورت استفاده، برنامه های بالقوه ای که می توان از آنها استفاده کرد شامل تولید مولکولی و نانو بوت‌های پزشکی است. اینها به طور مستقل در جریان خون حرکت می کنند، سلول ها را ترمیم می کنند، به ویروس ها حمله می کنند و از عفونت‌ها محافظت می کنند. محصولاتی مانند نانو ذرات مگنتیت ، هماتیت و ماگمیت دارای خواص امیدوارکننده ای برای کاربردهای پزشکی است. علاوه بر این، محق کره و چین برخی از جدیدترین مطالعات در مورد ساختار، تهیه و خواص مغناطیسی نانو ذرات اکسید آهن (IONPs) و کاربردهای مربوطه آنها را بررسی کرده اند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *