نانو ذرات
خانه / نانو ذرات کربنی / نانو ذرات لوله های کربنی با قیمت خرید ارزان
انواع نانو ذرات لوله های کربنی

نانو ذرات لوله های کربنی با قیمت خرید ارزان

نانو ذرات کربنی عناصر اصلی تشکیل دهنده نانو لوله های کربنی هستند که بیشتر پژوهشگران به دنبال خرید انواع ارزان قیمت این مواد ارزشمند هستند. پایه اصلی این مواد کربن می باشد که میتواند ریشه گیاهی داشته باشد.

نانو لوله های کربنی هنگامی تشکیل می شوند که صفحات نازک گرافن شامل تک لایه های کربن و گرافیت به صورت استوانه ای به دور خود پیچ خورده باشند. نانو لوله کربنی از لحاظ شکل ظاهری به صورت استوانه ایی شکل و تو خالی دارای شش ضلعی هایی می باشند که به همدیگر وصل شده اند به طوری که اتصال هر ۱ از اتم های کربن به ۳ اتم کربن دیگر صورت می گیرد و همین امر سبب می شود که در قسمت نوار آخر حرکتی به صورت آزاد داشته باشد و یک الکترون بدون پیوند باقی بماند و این خود باعث می شود که خاصیت نانو تیوپ ها و گرافن زیاد گردد و همچنین در گرافن و نانو لوله کربنی رسانایی بی نهایت بالایی را تجربه کند.

انواع نانو لوله کربنی

نانو لوله کربنی تک جداره: از لحاظ حالت قرار گرفتن اتم های کربنی در بخش لوله به ۳ دسته تقسیم می شوند که شامل  کایرال، دسته صندلی و زیگزاگ می باشد. نوع کایرال و دسته صندلی دارای خاصیت فلزی هستند و نوع زیگزاگ دارای خاصیت نیمه رسانا است.

ساختار نانو لوله کربنی تک جداره به صورت ساده از صفحات ۶ ضلعی کربن ساخته شده است. این صفحات کربنی به صورت منظم قرار گرفته اند.

جالب است بدانید با توجه به محاسبات آزمایشگاهی که انجام شده نانو ذرات کربنی یکسری از ویژگی های خیلی خوبی از نظر رسانایی الکتریکی و مکانیکی مشابه فلزات را دارند اما هزینه تولید این نانو لوله بالا می باشد.

نانو ذرات لوله های کربنی

نانو لوله کربنی چند جداره: دسترس پذیر بودن آن موجب شده تا استفاده زیادی از آن صورت گیرد بطوریکه تولید آن موجب تجاری شدن این ماده گردیده است. اما اگر از لحاظ استحکام نسبت به نانو لوله کربنی تک دیواره بسنجیم مشخص می شود که دارای قدرت و مقاومت کمتری است چرا که میزان پیوندهایی که بین ورقه های داخلی این لوله می باشد به صورت ضعیف تری می باشد.

نانو ذرات لوله های کربنی چند جداره

برای سفارش نانو لوله های کربنی می توانید با ما تماس بگیرید تا ضمن مشاوره کاتالوگ و مشخصات محصول برای شما ارسال گردد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
امید رحمانی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120340113
پست الکترونیکی: nanosadrasale@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نانو ذرات کربنی

ارزان ترین مدل نانو ذرات لوله کربنی

نانو لوله های کربنی نسبت به سایر نانو ذرات قیمت بالاتری دارند اما شما می …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 989120340113