نانو ذرات
خانه / نانو ذرات داروسازی / قیمت ذرات نانو رس دارویی
ذرات نانو رس
ذرات نانو رس

قیمت ذرات نانو رس دارویی

نانو رس‌ها، کانی‌هایی هستند که حداقل یکی از ابعاد آن‌ها در حد نانومتر باشد. محققان دانشگاه صنعتی اصفهان با خالص‌سازی آزمایشگاهی نانو رس، این نانوذرات ارزان‌ قیمت و بی‌ضرر را به‌عنوان یک حامل دارویی معرفی کردند.
نانو رس ها، کانی‌هایی هستند که حداقل یکی از ابعاد آن‌ها در حد نانومتر باشد. این مواد به دلیل ارزانی و در دسترس بودن، توجه زیادی را در زمینه‌ی فناوری نانو به خود جلب کرده‌اند. همچنین اندازه‌ی کوچک این مواد، آن‌ها را قادر ساخته تا با دیگر مواد موجود در بازار فناوری نانو، رقابت کنند. مونت موریلونیت یک نانوذره رسی است که عمده‌ترین فاز موجود در بنتونیت را تشکیل می‌دهد. این نانوذره با ابعاد حدود ۱۰ آنگستروم و با برخورداری از خواص منحصربه‌فرد، کاربردهای مختلفی در صنعت و تحقیقات یافته است.

نانو رس دارویی

کاربرد نانو ذرات رس

مژگان اکبری علویجه ضمن اشاره به کارایی منحصربه‌فرد نانو رس به‌عنوان نانوحامل، اهداف دنبال شده در این طرح را این‌گونه تشریح کرد:‌ « نانو رس‌ها از جمله مواد معدنی هستند که به دلیل خواصشان قابلیت این را دارند که در حوزه‌ی دارورسانی مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله این خواص می‌توان به حفاظت دارو از تخریب و افزایش جذب آن‌ها اشاره کرد. در پژوهش حاضر با اعمال فرایند خالص‌سازی و اصلاح سطحی بر روی نانو رس، تلاش شده است تا با ایجاد تغییرات بر روی سطح این نانوذرات سودمند، کارایی آن به‌عنوان یک نانوحامل بهبود داده شود.»
وی خاطرنشان کرد: «ذرات نانو رس ذراتی کاملاً خنثی هستند و هیچ‌گونه ضرری برای بدن ندارند. همچنین این ذرات یک ضد سم قوی هستند که از خصوصیات جذبی بسیار بالایی برخوردارند. بنابراین، مهم‌ترین نکته در استفاده از نتایج این طرح، کاهش میزان مصرف دارو و در پی آن کاهش هزینه و آلودگی زیست‌محیطی ناشی از تولید و مصرف دارو است.»

نانو رس و ویتامین ب۱۲

در پژوهش حاضر ابتدا نانو رس مونت موریلونیت به سه روش مختلف خالص‌سازی شده و برای بررسی میزان خلوص آن قبل و بعد از خالص‌سازی از روش پراش پرتو ایکس استفاده شده است. همچنین از میکروسکوپ الکترونی روبشی به‌ منظور بررسی ساختاری نانو رس اصلاح‌شده استفاده شده است. در مرحله‌ی بعد، توانایی نانو رس اصلاح‌ شده در جذب ویتامین ب۱۲ مورد ارزیابی قرار گرفته است.
منبع: محصولات نانو ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
امید رحمانی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120340113
پست الکترونیکی: nanosadrasale@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نانو رس

فروش عمده نانو رس

نانو رس با فروش ویژه ای از طریق سامانه های اینترنتی به صورت عمده به …

دیدگاهتان را بنویسید

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 989120340113