نانو ذرات کربن سیاه

نانو ذرات کربن را در حرارت بالا از درختان جنگلی بدست می آورند. نانو کربن سیاه ماده ایی با رسایی بالاست که ویژگی های خاص الکتریکی مرتبط را می تواند داشته باشد.

نانو ذرات کربن سیاه بسیار ریز هستند و همین باعث می شود که سطح ویژه ی بالایی در حدود ۷۰۰ متر مربع برگرم داشته باشد و همچنین رسانای الکتریکی آنها در حدود ۰٫۳ اهم در سانتیمتر است. این نانو پودر می توانند در پودر دیسپرس شود.

 مشخصات نانو پودر کربن سیاه

مورفولوژی ذرات: کروی

درصدخلوص: بالاتر از ۹۵٪

رنگ نانو کربن: سیاه

اندازه نانو ذرات: ۵۰ نانو متر

مبزان آب نانو پودر کربن سیاه< : 5٪

ash یا ضایعات یا خاکستر نانو پودر کربن سیاه: > 3.2 ٪

PH نانوپودر کربن سیاه: ۹٫۸۰

چگالی واقعی: ۰٫۳۸g / ml

رسانایی الکتریکی: ۰٫۳۰ Ω.cm

نانو ذرات کربن سیاه

کاربرد کربن نانو پودر سیاه

این نانو پودر سیاه را می توان در ساخت لاستیک، پلاستیک، مواد آنتی استاتیک، فن آوری الکترونیک استفاده نمود. نانو کربن سیاه یک ماده ی کاملا طبیعی که محیط زیست را آلوده نمی کند و می تواند یک هادی واقعی سبز باشد معنی از سبز یعنی اینکه برای محیط زیست ضرری ندارد. همچنین کاربردهای الکترونیکی نانو کربن می توان به تجهیزات الکترونیکی ارتباط دهنده و مواد رسانای کمکی اشاره کرد. خوشبختانه با پیشرفت علم و دانش به کار بردن کربن سیاه در صنعت چاپ کاغذ به وسیله چاپگرها به ویژه چاپگرهای لیزری نقش بسزایی را ایفا می کنند.

شرایط نگهداری نانو پودر کربن سیاه

رطوبت بر دیسپرس شدن آن اثر می گذارد و نانو کربن سیاه را باید در بسته بندی مهر و موم شده قرار داد و همچنین نیز در محیط خشک و خنک نگه داری شود. این ماده نباید در معرض هوا یا تحت فشار قرار بگیرد.

انواع کربن

  1.  سیاه یابلک
  2. کربن آمورف
  3. شیشه ایی
  4. سیاه
  5. متخلخل
  6. فعال شده
  7. مایع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *